• 602 297 809
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcieX

  W razie pytań prosimy o kontakt

  Trwa wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w trakcie wysyłania wiadomości. Proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wszystkie pola formularza przed wysłaniem go.

KADRA

DOROTA AMBROŻY

Doktor nauk o kulturze fizycznej, adiunkt w Katedrze Teorii i Metodyki Gimnastyki AWF w Krakowie, członek towarzystwa naukowego EUROPEAN ASSOCIATION for SECURITY oraz Sekcji Polskiej Międzynarodowej Federacji Wychowania Fizycznego (FIEP).

DOROTA AMBROŻY

Doktor nauk o kulturze fizycznej, adiunkt w Katedrze Teorii i Metodyki Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz docent w Katedrze Turystyki i Rekreacji Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Wieloletnia zawodniczka i trenerka gimnastyki sportowej. Jest autorką monografii „Wartości gimnastyki” oraz autorką lub współautorką ponad 100 publikacji, a także uczestnikiem szeregu konferencji metodycznych i naukowych w zakresie kultury fizycznej oraz wykładowcą na kursach instruktorskich i trenerskich. Posiada uprawnienia sędziego związkowego oraz tytuł trenera klasy mistrzowskiej w gimnastyce sportowej i trenera w gimnastyce artystycznej. Absolwentka podyplomowych studiów w zakresie organizacji i zarządzania w kulturze fizycznej (menedżer sportu). Jest ona także instruktorką i sędzią fitness oraz wychowawcą mistrzowskich zawodniczek w fitness i aerobiku sportowym. Posiada także uprawnienia instruktora w narciarstwie, pływaniu, lekkiej atletyce, kulturystyce oraz Nordic Walking.

W kręgu zainteresowań jest empiryczna strona badań sprawności fizycznej. Prowadzi badania na temat fizyczności człowieka w kategoriach użytkowych co wiąże się ze zdrowotnością oraz w kategoriach estetycznych co wiąże się z badaniami nad wpływem aktywności ruchowej na estetyczny wizerunek człowieka. Szczególnie interesuje się estetycznym wymiarem sportu oraz zdrowotnym wymiarem aktywności rekreacyjnej (fitness).

Członek towarzystwa naukowego EUROPEAN ASSOCIATION for SECURITY oraz Sekcji Polskiej Międzynarodowej Federacji Wychowania Fizycznego (Fédération Internationale d’Education Physique, FIEP).

© 2013 DORTEX. Wszelkie prawa zastrzeżone.